fbpx

Danijela Maružin je vlasnica bistroa Punkt u Puli, a osim po dobroj hrani, njen restoran je poznat po tome što zapošljava osobe s invaliditetom te druge koji su u težoj poziciji na tržištu rada. Danijela je po zanimanju defektolog te je dugi niz godina provela u radu s djecom s teškoćama. Radila je u Školi za odgoj i obrazovanje Pula, gdje se djeca po posebnom programu školuju za poslove u ugostiteljstvu i poljoprivredi. Teško joj je padala činjenica da nakon školovanja nisu mogla naći posao jer bez obzira na njihove stečene kompetencije tijekom školovanja, poslodavci su za njih ostali nezainteresirani. Zbog toga je osnovala je PUNKT, ‘društveno poduzeće koje za cilj nema profit već ljude’.

‘Rad je važan svakome od nas. Osim ekonomske dimenzije, rad ima vrlo važan utjecaj na onu psihološku, emocionalnu, socijalizacijsku dimenziju, kao i na našu sliku o sebi. Vrlo često su moji bivši učenici nakon završetka školovanja psihički i fizički propadali, te bili suočeni s ogromnim teretom gole egzistencije’, kaže Danijela te dodaje kako je PUNKT osnovala 2016. godine, upravo s ciljem zapošljavanja osoba s invaliditetom, kao i drugih osoba koji su u najtežim pozicijama na tržištu rada.

Mišljenja sam da smo svi rođeni jednaki i da svatko od nas zaslužuje priliku. Vjerujem da bi svijet trebao biti ljepše mjesto i da zajedničkim snagama možemo barem pokušati to ostvariti.

kaže Danijela Maružin.

U početku nije znala čime bi se bavila. Kaže kako nije imala poduzetničkog iskustva, ali joj se ugostiteljstvo činilo dobrom idejom. ‘Neovisno o krizi, vanserijskim okolnostima, ljudi uvijek jedu, zar ne? Vjerovala sam da bi i našem gradu dobro došlo mjesto gdje mogu fino i kvalitetno pojesti, po pristupačnim cijenama’, razmišljala je Danijela i tako je krenula njena priča. Kada je pročitate, vjerujem da nećete ostati ravnodušni i da ćete bar malo više vjerovati u snagu pojedinca da mijenja svijet.

Čime ste se bavili prije nego ste otvorili restoran i što vam je bio osobni poticaj za pokretanje ove vrste posla?

Tijekom svog profesionalnog rada bavila sam se osobama s invaliditetom, od predškolske do odrasle dobi. Vrlo često, radila sam volonterski, kao i honorarno u udrugama provodeći programe kroz koje bi unaprjeđivali njihove vještine, te zadovoljili njihove potrebe u okviru slobodnog vremena, druženja, samostalnog življenja i organiziranog stanovanja. Provodila sam edukacije namijenjene učiteljima i nastavnicima u redovnim školama, kao i roditeljima. Provodila sam edukacije za osobe s invaliditetom koje su u potrazi za poslom i osnaživala ih za tržište rada. Pisala priručnike na jeziku lakom za čitanje, kako bih gradivo prilagodila svojim učenicima, budući da takve literature nema kod nas.

Dugi niz godina bila sam stručni član Povjerenstva za utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta. Osnivačica sam učeničke zadruge „Šparooga“ pri našoj školi, s ciljem promocije radne učinkovitosti i uključenosti naših učenika. Sve što sam radila bilo je u svrhu kvalitetnijeg života osoba s invaliditetom. Ipak, jedan ključni segment je nedostajao, a to je zapošljavanje. Dok se nalaze u sustavu odgoja i obrazovanja, njihove potrebe su zadovoljene. Često, nakon toga, prepušteni su sami sebi, odnosno svojim obiteljima. Bez mogućnosti zapošljavanja, nema ni mogućnosti kvalitetnog života.

Taj dio sam pokušala unaprijediti pokretanjem PUNKTA.

U svom restoranu zapošljavate osobe s invaliditetom, a osvojili ste i nagradu ‘Poslodavac godine za osobe s invaliditetom’? Koliko osoba trenutno imate zaposleno, na koji način tražite kandidate za posao te kako su mjere Stožera utjecale na vaše poslovanje?

Ovim projektom, izuzev nagrade „Poslodavac godine za osobe s invaliditetom“ dobili smo i 2. nagradu na natječaju „MojZabaStart“ u kategoriji „Društvo“. Nominirani smo i za nagradu SozialMarie, koju dodjeljuje organizacija iz Beča, za najbolje društvene inovacije na području Srednje Europe. Osobno sam dobila nagradu „Poduzetnica godine u kategoriji društveno poduzetništvo“, te nas izrazito veseli što smo prepoznati kao jedan od najutjecajnijih projekata za unaprjeđenje društva.

Krenuli smo s dva zaposlena, danas brojimo 11.  Gotovo 70% su osobe s invaliditetom. Neki od njih su moji bivši učenici,  neki su sami došli pitati za posao ili pak njihovi roditelji, a neki su se javili na objavljen natječaj za radno mjesto. Zbog nedostatka radnih mjesta u lokalu, a uslijed mnogih upita za posao, pokrenuli smo i ekološku poljoprivredu. Nadamo se da će se uskoro broj zaposlenih osoba s invaliditetom u našem poduzeću povećati.

Mjere Stožera znatno su utjecale na naš rad. Budući da smo i prije imali razvijenu dostavu, taj segment rada je jedini funkcionirao. Zabranjeno je bilo ugošćavanje u lokalu, te catering koje također isporučujemo. Mnoge firme za koje kuhamo bile su zatvorene. Kao i dječji vrtići. Jednoglasnom odlukom svih naših djelatnika, mi nismo zatvorili svoja vrata prvenstveno zbog onih naših klijenata koji su u potrebi. Dapače, uz uslugu dostave obroka starijim sugrađanima koju inače nudimo, donosili smo im i namirnice i lijekove, budući da su oni najugroženija skupina. Također, priključili smo se akciji koju su pokrenuli naši susjedi, te smo kuhali za interventne timove hitne medicinske pomoći, vatrogasaca, policije, odjela COVID 19, te infektologije u pulskoj bolnici. Mislim da smo dali značajan obol pomoći našem gradu. Unatoč mnogim otpuštanjima radnika u ugostiteljstvu, nitko od naših radnika nije otpušten, nije mu smanjeno radno vrijeme, niti umanjena plaća. Ponosni smo na to.

Također smo sretni i ponosni na podršku lokalne zajednice koju uživamo. Naši nas sugrađani izuzetno podržavaju, te svojom svakodnevnom kupovinom omogućavaju nam da izdržimo u ovim izazovnim i teškim vremenima. Beskrajno smo im zahvalni na tome. Budući da mi nemamo sustavne financijske podrške i ovisimo isključivo o svojim prihodima, oni su ti koji nam omogućavaju da trajemo.  

Kako je lokalno stanovništvo prihvatilo vašu kuhinju i jela? Dolaze li vam i turisti? Koja vaša jela su možda najpopularnija?

Lokalno stanovništvo je izuzetno dobro prihvatilo ovaj projekt, našu kuhinju i naša jela.  Mnogi su u početku došli kako bi podržali ideju, te potom postali naši stalni kupci jer je hrana dobra. Kažu da se kod nas osjećaju kao kod kuće, da je atmosfera izuzetno ugodna i pozitivna. Mi svom radu pristupamo s ljubavlju i zahvalnošću, valjda je to ono što se osjeti.

Također,  podržavamo male lokalne proizvođače, poput nas. Koristimo mnoge namirnice iz ekološkog uzgoja, potičemo fair trade trgovinu, promičemo društveno odgovorno poslovanje. Često nam dolaze i turisti, iako smo mi orijentirani na naše ljude. Uvijek budu zadovoljni hranom, a i naša priča ne ostavlja ih ravnodušnima.

U svakodnevnoj ponudi nudimo gablece, kao i a la carte ponudu. Gableci su svakim danom drugačiji i oni se uvijek prodaju. Isto tako, ljudi kod nas vole pojesti bečki odrezak, istarski rižoto, te lignje, ramstek , pljukance i njoke s junećim gulašem koji su novitet u našoj ponudi. Trudimo se zadovoljiti zahtjeve naših kupaca i unaprjeđivati svoju uslugu i sposobnosti, na obostrano zadovoljstvo.

Sam restoran se nalazi u sklopu Aldo Drosina. Koliko vam odgovara taj prostor i planirate li možda širenje?

Kad smo krenuli imali smo 18 sjedećih mjesta. Zahvaljujući Pula Sportu, u čijem je vlasništvu stadion, dobili smo dozvolu za otvaranje terase. Proširili smo svoje kapacitete, te danas brojimo ukupno 60 mjesta, u lokalu i na terasi. Proširenje planiramo kroz razvoj poljoprivredne djelatnosti.

Voljeli bi da u nekom trenutku, u našem bistrou organiziramo koncerte,  promocije knjiga, izložbe pa osim dobrog mjesta gdje ljudi mogu uživati u hrani, budemo i mjesto koje će promovirati kulturu.

Koja je po vama najveća vrijednost ovakvog restorana i po čemu se razlikuje od ostalih ugostiteljskih objekata?

Najveća prednost ovog objekta su vrijednosti koje mi zastupamo. Pravo na rad, dostojanstvo, jednakost, tolerancija, zajedništvo, društveno odgovorno poslovanje, inkluzija, ukratko, svijet kao bolje mjesto. I naravno, ljudi.

Što bi poručili onima koji imaju želju pokrenuti društveno poduzeće poput vašeg? Što je vama najviše pomoglo u samom početku te čija podrška vam je bila itekako važna?

Mi smo društveno poduzeće koje funkcionira u zemlji koja nema niti pravni okvir za društveno poduzetništvo. Ipak, vjerujem u društveno poduzetništvo i njegovu budućnost. Smatram ga potrebnim i važnim. Rad u takvom poduzeću je težak, i na to se trebaju pripremiti svi oni koji žele pokrenuti takvo što. Trebaju se naoružati strpljenjem i nadom da će sve biti dobro.

Mi smo krenuli sami, bez ičije podrške. Uz pomoć obitelji i prijatelja. Krenuli smo u jedinstveni poduhvat, bez poduzetničkog i ugostiteljskog znanja. Uložili smo svoju štednju, podigli kredit i krenuli u realizaciju.  Imali smo samo izuzetnu želju i volju promijeniti stvari, potaknuti društvenu promjenu.  Nismo imali koga pitati za pomoć jer takvog poduzeća nema. Išli smo sitnim koracima naprijed, strahovali što donosi sutra. Tako je ustvari i danas. Svakim danom se iznova trudimo biti na razini zadatka, biti bolji nego jučer. Sama činjenica da ste nekome pomogli, učinili razliku, vrijedi svog tog truda.

Kao podstrek budućim društvenim poduzetnicima, podijelila bih s njima misao koja stoji u našem lokalu: „ Iskreno vjerujem da pojedinci mogu promijeniti svijet. Vrijeme promjena tako rijetko dolazi, a na svakom od nas je da najbolje iskoristimo upravo ovo vrijeme u cilju stvaranja sretnijeg svijeta.“

Njihov bistro možete pratiti i na Facebooku, gdje ćete se uz ponudu, svaki dan moći pročitati novu dozu humora.

Možda će te zanimati i ovo: Pozitivna priča o zajedništvu na Vrbanima: 6 žena pokrenulo Vestigium, organiziraju Eko plac i niz aktivnosti

Imaš li sličnu priču, pitanja o ovoj temi ili nešto što želiš podijeliti, javi nam se na moja@femisfera.com

Prati nas na Facebooku i Instagramu. Pretplati se na naš newsletter.

Prikaži sve članke od autora

U potrazi za pravim informacijama i zanimljivima ljudima. Vlasnica Dobre priče - za komunikaciju i digitalni marketing te pokretačica Femisfere. Antropologinja, informatologinja i novinarka u duši. Strastvena oko svega što radim, naročito oko pisanja i uređivanja sadržaja na Femisferi.

Trenutno nema komentara.

Ostavi svoj komentar

Vaša email adresa neće biti javno vidljiva.

Postani dio Femisfere

Prijavi se za newsletter i svaki mjesec saznaj više o temama koje te zanimaju!